Buradasiniz: Ana sayfa - İş Fikirleri & Girişimcilik - Perde Temizleme İşi

Perde Temizleme İşi

perde temizlik2 Perde Temizleme İşiSon yılların gözde işlerinden birisi olmaya aday olan iş dallarından bir tanesi de perde temizleme işidir. Düşük maliyetle ciddi kazançlar elde etmeye olanak sağlayan bu iş kolunda ortalama kazanacağınız fiyatlar aşağıdaki gibidir.

 

TÜL PERDE- 3 TL M2
FON – 5 TL ADETİ
KIRVAZE -20 TL ADETİ
STOR -10 TL M2
ZEBRA -15 TL M2
KATLAMALI-15 TL M2
JALUZİ -10 TL M2
DİKEY -10 TL M2

Bu fiyatlar ortalama fiyatlar olup, günlük ve aylık kazancınızı bu listeler üzerinden tahmin edebilirsiniz. Perde temizleme dükkanı açmak içinse makine ve diğer ekipmanlar dahil ortalama yapacağınız masraf 10 000 TL civarıdır. Bu iş için size gerekli olacak diğer bir şey de evlere servis yapabileceğiniz bir pick-up ya da mini bir ticari araç. Eğer bir aracınız varsa bu sizin bu işe başlamanız için gereken anparayı daha da düşük tutmanıza yardımcı olacaktır. Ancak aracınız yoksa başlangıç olarak bir 15 000 TL’lik araçla işe başlayabilirsiniz.

Perde temizle işi için dükkanınızı kurdunuz, şimdi de sıra reklama geldi. Bulunduğunuz bölgedeki bütün apartmanların altlarına el ilanları bırakabilirsiniz. Hatta kapılara tek tek vurarak, işletmenizin kartvizit bilgileri bulunan buzdolabı magnetleri dağıtabilirsiniz. Bu ürünlerin saklanmaları çok kolay oldukları için bayanlar bunları kolaylıkla elde edebilecekleri yerlere koyarlar ki bu çoğu zaman buzdolabı kapılarıdır.

Etiketler:, ,


Yorum yapın